Bogdan Ivan recunoaște că a provocat un accident auto: „N-am acordat prioritate unui autobuz”

Bogdan Ivan recunoaște că a provocat un accident auto: „N-am acordat prioritate unui autobuz”

Deputatul PSD Bogdan Ivan a declarat sâmbătă, 27 iunie, că accidentul în care a fost implicat, în urmă cu câteva zile, în municipiul Bistrița, s‑a petrecut din vina sa, după ce nu a acordat prioritate unui autobuz.

Întrebat sâmbătă, la Palatul Parlamentului, ce s‑a întâmplat și cine poartă responsabilitatea, deputatul a explicat circumstanțele.

„Eu am fost de vină pentru că n-am acordat prioritate unui autobuz pe care efectiv nu l-am văzut. Bătea soarele din direcţia din care a venit acel autobuz şi, efectiv, nu l-am văzut. Din fericire pentru mine şi familia mea, pentru că era şi copilul meu de trei ani în maşină, am rămas doar cu câteva vânătăi şi cu o sperietură serioasă” a declarat Bogdan Ivan.

publicitate“); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;”>

Mașina deputatului Bogdan Ivan FOTO Vocea Bistriței

Social-democratul a subliniat că atât el, cât și familia…

Citeşte mai departe