Fostul premier Ludovic Orban a transmis marți, 23 iunie, că președintele PSD, Sorin Grindeanu, nu poate fi desemnat „sub nicio formă” premier în momentul de față, ci trebuia desemnat imediat după adoptarea moțiunii de cenzură.
Ludovic Orban/FOTO: Facebook
„Sub nicio formă Grindeanu. Grindeanu trebuia desemnat imediat după adoptarea moțiunii de cenzură. Acum, ar fi o nouă greșeală gravă a lui Nicușor Dan dacă îi dă mandat președintelui PSD.
Atât guvernul Tomac cât și guvernul Veștea au fost, de fapt, guverne PSD. Și ambele au eșuat. Tomac și-a depus mandatul și guvernul Veștea a fost respins de parlament. Adică, PSD este cel care a eșuat de două ori în tentativa de a obține majoritate pentru două propuneri de prim-ministru asumate și susținute doar de PSD”, susține fostul premier.
Orban consideră că PSD „nu are cum…



































Lasă un comentariu