Liderul AUR, George Simion, a declarat într-o emisiune televizată că a fost contactat de un consilier prezidențial înainte de votul din Parlament privind învestirea guvernului Veștea.
George Simion Foto: Mediafax
Simion a afirmat că mesajul transmis a vizat sprijinul parlamentarilor AUR pentru guvernul Veștea, fără ca formațiunea să facă parte din coaliția de guvernare. „Voia votul pe degeaba, fără ca AUR să fie parte a guvernării, a puterii. Asta nu se poate întâmpla. De asta am făcut apelul, să ne spună Nicușor Dan”, a declarat George Simion, la Gândul.
„M-a sunat un consilier prezidențial, dar nu a confirmat în vreun fel că Nicușor Dan este de acord să fim parte a puterii”, a mai spus liderul AUR.
Întrebat ce i-a transmis consilierul prezidențial, Simion a răspuns: „E un lucru bun ca voi să votați”, apoi a…



































Lasă un comentariu