VIDEO SuperLiga: Universitatea Craiova, succes la limită cu Sepsi – Oltenii, aproape o repriză în inferioritate numerică

Universitatea Craiova a câștigat primul joc din ultimele 3 etape. Formația antrenată de Laurențiu Reghecampf s-a impus în fața lui Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 2-1.

Laurentiu ReghecampfFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Laurențiu Reghecampf răsuflă ușurat după victoria cu Sepsi

După două meciuri fără gol marcat în campionat, Universitatea Craiova a reușit în sfârșit să câștige un meci.

Oltenii au făcut un mic bun cu Sepsi și rămân aproape de FCSB.

Încă din primul minut, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf a preluat conducerea. Pe un contraatac rapid, Jovan Markovic a finalizat din pasa lui Houri.

Lyes Houri a punctat pentru 2-0 în minutul 28, după ce l-a învins pe Niczuly cu un șut din marginea careului.

Oltenii puteau face chiar 3-0, însă Alexandru Mitriță a ratat incredibil din 6 metri și a trimis peste poartă.