Partida amicală dintre englezii de la Southampton și turcii de la Goztepe a oferit un moment cum rar se poate vedea în partidele de fotbal.

Minge de fotbalFoto: Chagnard Guillaume/ABACA / Shutterstock Editorial / Profimedia

James Ward-Prowse și execuția care a depășit stadionul

Într-o partidă amicală disputată la Izmir, Southampton a încheiat la egalitate, scor 1-1, împotriva celor de la Goztepe.

Turcii au deschis scorul după 26 de minute, prin mijlocașul Yalcin Kayan, iar englezii au avut șansa egalării în minutul 58, după o lovitură de la 11 metri.

Internațional englez și căpitan al celor de la Southampton, James Ward-Prowse, care a decis să execute penaltiul s-a făcut însă de râs.

Mijlocașul „sfinților” a alunecat în momentul execuției, iar șutul său s-a dus mult peste poartă și peste tribuna stadionului, iar momentul s-a viralizat pe rețelele de socializare.

Doar șase minute mai târziu, echipa sa a reușit egalarea prin…