OFICIAL – România, eliminată de la CE U21 încă din faza grupelor

Naționala sub 21 de ani a României a fost eliminată din cadrul Campionatului European încă din faza grupelor după doar două jocuri. Tricolorii au pierdut sâmbătă duelul cu Ucraina (1-0), iar Spania a învins Croația cu scorul de 1-0, asigurându-și calificarea în sferturi alături de Ucraina.

Jucătorii naționalei U21Foto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

România – Croația, meci de moral pentru tricolori

Naționala României organizează Campionatul European U21 alături de Georgia, dar selecționata lui Emil Săndoi a ieșit deja din competiție după două partide.

Învinși la scor de neprezentare de Spania, tricolorii au pierdut și meciul cu Ucraina, punându-și speranțele într-o potențială victorie a Croației în meciul cu Spania.

Ibericii au preluat conducerea încă din primul minut prin Abel Ruiz, iar tabela a rămas neschimbată până la final, în ciuda…