Președintele AUR, George Simion, a declarat luni, 22 iunie, la Parlament, în ziua în care miniștrii propuși sunt audiați în comisiile de specialitate, că formațiunea sa nu va susține Cabinetul Veștea și că toți cei 90 de parlamentari ai partidului vor avea o poziție unitară la vot.
AUR reiterează că nu va susține Cabinetul Veștea. FOTO: Mediafax/Alexandru Dobre
Simion a afirmat că România traversează „cea mai mare criză economică, socială și politică din ultimii 35 de ani” și a susținut că actuala formulă guvernamentală reprezintă o continuare a fostei guvernări PSD-PNL-USR-UDMR.
„Da, suntem de acord, consecințele acestei guvernări păguboase PSD-PNL-USR-UDMR, generic numită guvernarea Bolojan, trebuie înlăturate. Programul politic al acelei guvernări nu mai trebuie repetat și din acest motiv AUR, prin toți cei 90 de…


































Lasă un comentariu