VIDEO SuperLiga: Remiză între Rapid și UTA – Giuleștenii, egalați de fostul lor jucător

Într-un meci disputat la Oradea, UTA și Rapid au terminat la egalitate, scor 2-2, în prima partidă a etapei cu numărul 13 din SuperLigă.

Mircea RednicFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

UTA – Rapid 2-2 – Dublă pentru Funsho Bamgboye

Echipa antrenată de Mircea Rednic a început ofensiv partida, dar un contraatac al lui Claudiu Petrila a dus la golul marcat de Funsho în minutul 12.

Doar șapte minute au fost giuleștenii în avantaj, dar un corner executat greșit a adus mingea în fața porții lui Moldovan, iar tânărul Rareș Pop a restabilit egalitatea.

Finalul reprizei a adus o fază controversată, arădenii solicitând gol la o minge respinsă de Borza de pe linia porții.

La faza următoare, nigerianul Funsho a fost din nou la finalizare, iar Rapid a intrat la cabine în avantaj.

Repriza secundă a mai liniștit jocul, formația lui Cristiano Bergodi nu a mai pus probleme atât de mari în atac, iar fostul rapidist