VIDEO SuperLiga: Remiză între U Craiova 1948 și Hermannstadt – Patru egaluri conscutive pentru sibieni

Prima partidă a rundei cu numărul 12 a SuperLigii s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, între U Craiova 1948 și FC Hermannstadt.

Marius Măldărășanu, antrenor HermannstadtFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

U Craiova 1948 – FC Hermannstadt 1-1, în etapa a 12-a a SuperLigii

FC Hermannstadt a devenit o specialistă a rezultatelor de egalitate, după cea de-a patra remiză consecutivă în SuperLigă.

Oltenii au deschis scorul în minutul 27 prin golgheterul Aurelian Chițu, care a preluat o minge cu spatele la poartă și a șutat din voleu fără speranțe pentru portarul Căbuz.

Formația antrenată de Marius Măldărășanu a reușit egalarea în minutul 59 prin Gabriel Iancu, care a șutat la vinclu după o acțiune personală.

Sibienii acumulează 16 puncte și se mențin pe locul al cincilea al clasamentului, în timp ce U Craiova 1948, fără victorie de trei etape, ocupă locul nouă cu 13 puncte.